Maserati 250F - Pozlacená limitovaná série

  • 2 700Kč

  • Cena bez DPH: 2 231Kč
  • Dostupnost zboží: Skladem

UNIQUE & LIMITED

Po letech práce v oblasti  reklamy se Jan Rambousek rozhodl začít si plnit svůj sen. Chtěl vytvořit něco jedinečného. Soustředil kolem sebe lidi, kteří nejen svou práci skvěle dovedou, ale kteří jsou pro ni také maximálně zapálení. A tak se zrodil tým, kteří vytvořil naprosto unikátní sérii dosud nezmapovaných okamžiků historie značek Mercedes-Benz a Auto Union s názvem Silver Arrows. Jejich dílo uchvátilo celý automobilový svět. Výrazně tomu dopomohla účast na slavném "Festival of Speed" v Goodwoodu. Díky tomuto úspěchu se rozšířila  nabídka Unique & Limited o další velké příběhy, které si neméně zaslouží naší pozornost. Posláním těchto bezpochyby přelomových děl je oživit inspirující příběhy z minulosti s použitím moderních technologií tak, jak to ještě nikdy nikdo neudělal a umožnit tak naší i dalším generacím nahlédnout nečekaným způsobem do historie. Tak vznikla unikátní značka, jejíž duši tvoří trojice, která mění zavedená pravidla umění motorsportu - Jan Rambousek, Petr Milerski a Pavel Kačerle. RaceLife je výhradním prodejcem této značky v ČR a SR.


TÉMA A TECHNOLOGIE VÝROBY

Mnozí tento považují za jeden z největších vítězství v závodní historii Juana Manuela Fangia. Byl rok 1957 a Fangio je na vrcholu své kariéry. Fangio vyhrál světový šampionát a všem ukázal čeho je schopen ve svém Maserati 250F. Do tohoto závodu se rozhodnul vyrazit s měkčími pneumatikami než ostatní jezdci a pouhou polovinou paliva v nádrži. Fangio si udělal velký náskok, což bylo přesně v jeho stylu. Malé množství paliva si žádalo brzkou návštěvu boxu, což mohlo být pro celkové umístění katastrofou.

Jeden z mechaniků týmu Maserati nešťastně protáhl výměnu kola a Fangio ztratil spoustu času. Do závodu se vrátil se ztrátou 48 sekund za vedoucím jezdcem. Pro většinu řidičů by nebylo žádné cesta zpět. Během následující deseti kol se Fangio po neuvěřitelném závodě probojoval opět na první místo a stal se vítězem závodu. Po závodu sám řekl: "V životě jsem neřídil  tak rychle a myslím si, že už se to nikdy nebude opakovat".

K tisku se používá stroj Epson Stylus 9900. Použitý papír má jenmý nádech béžové s krásnou perforací. Tento kus je navíc doplněn o pozlacený text, který je vytvořen hrubým sitotiskem.Hmotnost použitého papíru je 180g/m2. Rozměry 70 cm x 50 cm. Každý kus je opatřen hologramem s pořadovým číslem. Vyrobeno 100 Kusů.

Maserati, Nürburgring, FANGIO