HAWKER HURRICANE A MESSERSCHMITT BF-109

  • 5 900Kč

  • Cena bez DPH: 4 876Kč
  • Dostupnost zboží: Skladem

UNIQUE & LIMITED

Po letech práce v oblasti  reklamy se Jan Rambousek rozhodl začít si plnit svůj sen. Chtěl vytvořit něco jedinečného. Soustředil kolem sebe lidi, kteří nejen svou práci skvěle dovedou, ale kteří jsou pro ni také maximálně zapálení. A tak se zrodil tým, kteří vytvořil naprosto unikátní sérii dosud nezmapovaných okamžiků historie značek Mercedes-Benz a Auto Union s názvem Silver Arrows. Jejich dílo uchvátilo celý automobilový svět. Výrazně tomu dopomohla účast na slavném "Festival of Speed" v Goodwoodu. Díky tomuto úspěchu se rozšířila  nabídka Unique & Limited o další velké příběhy, které si neméně zaslouží naší pozornost. Posláním těchto bezpochyby přelomových děl je oživit inspirující příběhy z minulosti s použitím moderních technologií tak, jak to ještě nikdy nikdo neudělal a umožnit tak naší i dalším generacím nahlédnout nečekaným způsobem do historie. Tak vznikla unikátní značka, jejíž duši tvoří trojice, která mění zavedená pravidla umění motorsportu - Jan Rambousek, Petr Milerski a Pavel Kačerle. RaceLife je výhradním prodejcem této značky v ČR a SR.


TÉMA PRODUKTU

ČESKÝ HURIKÁN - HAWKER HURRICANE A MESSERSCHMITT BF-109 KANÁL LA MANCHE, KENT – 2. září 1940Žádný ze spřízněných letců nechtěl létat s českým pilotem seržantem Josefem Františkem. Zjednodušeně řečeno šlo totiž o člověka, který „bojoval svou vlastní válku“ a byl tak nebezpečím pro všechny působící v jeho letce.
Z toho důvodu mu RAF a 303. polská stíhací peruť povolila létat jen jako „hostujícímu pilotu“ na „přebytečném“ Hawker Hurricane. Na této kompozici již seržant František opustil své druhy a vydal se na sólovou misi, kde dosáhl svého prvního sestřelu na pobřeží poblíž Doveru:  Messerschmitt Bf 109E-4 pilotovaný por.

Detlevem Rohwerem. Německému letounu se podařilo uniknout, ale následně se zřítil do Kanálu La Manche. Později stejného dne dosáhl skutečného sestřelu – jiného pilota na stejném typu stroje – Bf 109. V následujících pěti týdnech přidal seržant František na svůj seznam sestřelů 16 dalších německých letounů, a je proto považován za jedno z největších leteckých es v bitvě o Británii.Jeho kariéra skončila tragicky 8. října 1940, kdy havaroval během přistání v Ewellu v hrabství Surrey. Říká se, že k havárii došlo, protože chtěl ohromit svou přítelkyni leteckou akrobacií. Ať už je tato historka pravdivá nebo ne, zapadá do příběhu muže, který žil jako vichřice a zemřel jako hurikán.


TECHNOLOGIE

K tisku se používá stroj Epson Stylus 9900. Použitý papír Hahnemuhle Baryta.Hmotnost použitého papíru je 325g/m2. Rozměry 50 x 21 cm. Vybavte si Váš interiér či garáž tímto dílem, které Vás nepřestane fascinovat. Každý kus je opatřen, certifikátem, hologramem a pořadovým číslem. Vyrobeno pouze 150 kusů.


UPOZORNĚNÍ

K dispozici také rozměr 110 x 47 cm v limitovaném počtu 25 kusů a rozměr 220 x 94 cm v limitovaném počtu 5 kusů. PRO VŠECHNY NABÍZENÉ VELIKOSTI PREFERUJEME INDIVIDUÁLNÍ PRODEJ. VÍCE INFORMACÍ NA EMAILU info@racelife.cz či telefonu +420 773 777 250 PŘÍBĚH VÝROBY RÁDÍ PŘEDÁME DÁL.
HAWKER HURRICANE A MESSERSCHMITT BF-109